[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست دیدار و گفت‌وگوی لی یی‌فی، معاون دبیرکل حزب کمونیست چین، چانگ هوا، سفیر جمهوری خلق چین در ایران و جمعی از سران علمی، فناوری و اقتصاد شین جیانگ با روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، معاونان و دبیران ستادها برگزار شد.

توانمندی ایران در همکاری‌های فناورانه و نوآورانه

لی یی‌فی، معاون دبیرکل حزب کمونیست چین نیز در این نشست، حمایت و انگیزه ایران برای توسعه تعاملات فناورانه را ارزنده و سازنده دانست و گفت: بازدید از خانه فناوری و نوآوری ایران در چین، نشان داد که ایران در زمینه توسعه فناوری برای بهبود زندگی، گام‌های اثرگذاری را برداشته است. ایران در صنعت، فناوری و نوآوری به ویژه در حوزه سلامت و بهبود زندگی مردم به دستاوردهای خوبی دست یافته که تحسین برانگیر بوده و نشان می‌دهد ایران برای مقابله با مشکلات و محدودیت‌ها، با استفاده از راهکارهای نوآورانه موفق بوده است و توانسته به توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌ها دست پیدا کند.

وی همچنین یکی از نقاط مشترک ایران و چین را در حوزه گیاهان دارویی دانست و افزود: چین نیز همچون ایران از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گیاهان دارویی برخوردار است و در خانه فناوری و نوآوری ایران نیز مشاهده کردم که ایران در حوزه درمان و تجهیزات پزشکی دستاوردهای خوبی دارد؛ این حوزه نیز یکی از محورهای تعاملات و همکاری های دوطرفه خواهد بود.

عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، هدف اصلی این سفر را تقویت همکاری های مختلف بین ایران و شین جیانگ برای توسعه همکاری‌های فناورانه و کمک به معیشت مردم دو کشور دانست و گفت: شین جیانگ با مساحت ۱۶۶ میلیون متر مربعی و جمعیت ۲۵ میلیون نفری و ۱.۷۷ تریلیون ین تولید ناخالص داخلی یکی از ظرفیت‌های اقتصادی بسیار خوب و دارای ظرفیت‌های همکاری بین دو کشور است. ضمن این که شنزن به ایران بسیار نزدیک است و همین امر به توسعه همکاری ها کمک می کند.

یی‌فی همچنین از معاون علمی و فناوری رییس جمهور برای سفر به چین و شین جیانگ با هدف بازدید از دستاوردهای فناورانه و توسعه همکاری‌ها دعوت کرد.

[ad_2]

منبع

سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *