[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین میرآبادی در مراسم اعطای کارت پایان دوره پروژه علمی جایگزین خدمت سربازی که امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: تاکنون حدود ۱۷۵ نفر از برترین متخصصان و کارآفرینان ایرانی شاغل در خارج از کشور تایید اولیه ثبت نام در سامانه طرح صدور معافیت اخذ کرده اند.

وی افزود: همچنین حدود ۱۱۰ نفر از این تعداد مجوز شروع به کار و انجام طرح های فناورانه خود را در قالب این طرح برای برخورداری از تسهیلات سربازی دریافت کرده اند.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ادامه داد: امروز دو نفر از این ۵ نفر که از طریق این حمایت‌ها، همکاری خود را با مراکز علمی، پژوهشی و فناورانه داخلی آغاز کرده اند و در طول ماههای گذشته از طرح خود دفاع و طرحی پژوهشی یا فناورانه در راستای انتقال دانش و تکنولوژی روز به کشور داشته اند، موفق به دریافت کارت پایان خدمت خود شدند.

میرآبادی خاطرنشان کرد: این طرح با پیگیری های معاونت علمی، فناوری واقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و حمایت های بی دریغ رهبر معظم انقلاب در پاییز سال ۱۳۹۹ و دستور معظم له به ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است.

وی بیان کرد: بر اساس این طرح حمایتی، متقاضیان ساکن خارج از کشور با انجام طرحی پژوهشی یا فناورانه در راستای انتقال دانش و تکنولوژی روز به کشور، راه‌اندازی کسب و کار یا ساخت محصول بدون نیاز به حضور در کشور و دوره آموزشی، کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی خود را دریافت می‌کنند.

[ad_2]

منبع

سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *