[ad_1]

رئیس مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس پس از سفر ونزوئلا و برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان ایرانی در این کشور گفت: بستر مناسبی برای حضور محصولات شرکت‌های عضو پارک در کشور‌های آمریکای لاتین وجود دارد.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ همزمان با سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به ونزوئلا، نمایشگاهی از محصولات دانش بنیان ایرانی در کاراکاس برگزار شد.در همین راستا رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک پردیس از مطالعات این مرکز برای حضور شرکت‌های عضو پارک در کشور‌های آمریکای لاتین خبر داد و گفت: این کشور‌ها دارای نیاز و ظرفیت بالایی برای تبادل فناوری و صادرات محصولات فناورانه ایرانی هستند.

 میلاد صدرخانلو در ادامه گفت: با توجه به مساعدت‌های دولت در جا به جایی کالاها، نقل و انتقال پول و تسهیلات گمرکی، شرکت‌های فناورانه پارک می‌توانند با رعایت پیش نیاز‌های صادراتی، به صادرات محصولات و خدمات فناورانه خود به آمریکای لاتین مبادرت ورزند.

 

وی با اشاره به برپایی نمایشگاهی از محصولات دانش بنیان ایرانی در ونزوئلا گفت: در سفر رئیس جمهور به ونزوئلا، مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با همکاری پارک فناوری پردیس، نمایشگاهی از محصولات و خدمات فناورانه ایرانی که در بازار ونزوئلا در دست اقدام بودند، برگزار کرد که با استقبال خوبی مواجه شد. در این نمایشگاه تجهیزات مختلف سلامت، نفت، کشاورزی و … در معرض نمایش قرار گرفت.

 

این مدیر زیست‌بوم فناوری درباره محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس در این نمایشگاه هم گفت: از پارک فناوری پردیس، تجهیزات پزشکی، محصولات دارویی و پروبیوتیک‌های انسانی و حیوانی و… در این نمایشگاه حاضر بود که برخی از این تجهیزات در مرحله صادرات به ونزوئلا قرار دارند.

 

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک پردیس هم چنین با اشاره به بازدید از پارک علم و فناوری ونزوئلا (sciencia) گفت: این پارک پس از سفر رئیس جمهور ونزوئلا به ایران تأسیس شده است و در زمینه‌های مختلف از جمله توجه به تحقیق و پژوهش، بازار توسعه کسب و کار شرکت‌ها و ایجاد فضای مناسب برای فعالیت شرکت‌های فناور از پارک فناوری پردیس الگوگیری گرده است و همکاری و مشاوره بیشتر پارک فناوری پردیس برای تکمیل این پارک در ونزوئلا، در دستور کار طرفین قرار دارد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف[ad_2]

منبع

سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *